Osobnosti

Dáme sa zaočkovať

Spoločne to zvládneme!

Viera Szijártová

Zdravotná sestra na pľúcnom oddelení

Zdravie je najvyššia hodnota.

A keďže milujem svoju rodinu, urobila by som čokoľvek, aby som chránila seba a tým aj svojich blízkych. Ak má byť tou možnosťou očkovanie, a som presvedčená, že áno, je to správna cesta, určite sa ňou vyberiem.

Vážnosť aktuálnej situácie nás oberá o stretnutia so známymi, priateľmi, rodinou. A tak prichádzame o množstvo zážitkov, spomienok a vzácnych okamihov, ktoré sa už nevrátia. Je potrebné si uvedomiť, že vakcína je riešenie. Máme ju plne hradenú a jediné, čo treba urobiť, je zúčastniť sa očkovania. Čím skôr sa dáme zaočkovať, tým skôr sa náš život vráti do starých koľají a nebudeme mať strach z podania ruky či objatia.

Za svoju zdravotnícku prax som zažila a prežila rôzne situácie, vážne aj veselé. No aktuálna situácia je nesmierne vyčerpávajúca a frustrujúca. Aj zdravotník je len ľudská bytosť, ktorá vníma, cíti. Každý z nás má svoje limity, či už fyzické, psychické a emocionálne. Je dôležité, aby sme nemysleli len na seba a spoločne prispeli k zvládnutiu a upokojeniu situácie s Covid-19.

Ako som už uviedla, očkovanie je cesta a riešenie. Tak ako máme napísané na našej nemocničnej budove: „spolu to zvládneme“.

Každý sa musí rozhodnúť sám za seba, ale bude to pomoc pre všetkých.

Nastavte si na Facebooku rámik Vakcína je zdravie

 

Fotka - Viera Szijártová

Vakcína je sloboda