Aktuality

Aktuálne informácie

Spoločne to zvládneme!

Vo Zvolene otvorili očkovacie centrum

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) spustil v pondelok vo Zvolene ďalšie očkovacie centrum.

Vo Zvolene otvorili očkovacie centrum

TASR o tom informovala hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja Lenka Štepáneková. Zvolen sa tak pridal k Banskej Bystrici a Lučencu, v jedálni spoločnosti Doprastav vo Zvolene je v poradí tretie krajské miesto pre očkovanie proti ochoreniu COVID-19.  

Kraj na ňom spolupracuje so zvolenskou nemocnicou, ktorá sa stará o medicínsku stránku. „Toto je naše druhé vakcinačné centrum a v oboch používame registrované vakcíny. V novom vakcinačnom centre to je momentálne vakcína AstraZeneca,“ povedala riaditeľka zvolenskej nemocnice Ľudmila Veselá. „Počas najbližších štyroch dní budú v centre pracovať dva očkovacie tímy zamestnancov nemocnice. Upozorňujeme, že telefonická registrácia na očkovanie nie je možná, využiť treba internetovú stránku korona.gov.sk,“ doplnila.

Pri príprave tohto i ďalších očkovacích centier kraj podľa jeho predsedu Jána Luntera zabezpečil potrebné materiálno-technické vybavenie. Sú to nábytok, priečky, ochranné prostriedky a dezinfekcia. Patria sem tiež softvérové vybavenie a ďalšie služby, ktoré sú s prevádzkou očkovacích centier spojené, ako odvoz odpadov či upratovanie.

„Na očkovanie do centra vo Zvolene sa mohli počas víkendu objednávať všetci záujemcovia, ktorí spĺňali vekovú hranicu 60 rokov. Na rozdiel od predošlých dní sa tak očkovanie otvorilo pre širokú verejnosť a nielen pre učiteľov či kritickú infraštruktúru,“ zhrnula hovorkyňa.
Celkovo by počas tohto týždňa podľa Štepánekovej malo byť zaočkovaných v krajských očkovacích centrách viac ako 4800 ľudí, vo štvrtok a v piatok sa k očkovaniu pridá aj Rimavská Sobota, Žiar nad Hronom a Brezno.

 

Zdroj: TASR