Aktuality

Aktuálne informácie

Spoločne to zvládneme!

Vo Veľkom Krtíši otvorili očkovacie centrum

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) otvoril vo štvrtok v športovej hale vo Veľkom Krtíši svoje ôsme veľkokapacitné očkovacie centrum.

Vo Veľkom Krtíši otvorili očkovacie centrum

Okresné mesto sa tak pridalo k Žiaru nad Hronom, Revúcej, Rimavskej Sobote, Breznu, Banskej Bystrici, Lučencu a k Zvolenu.
      

"Je to ôsme z ôsmich plánovaných centier a môžem povedať, že sme tak naplnili náš záväzok, ktorý sme dali obyvateľom pred mesiacom a pol. Máme dostatok kapacít na to, aby keď bude dostatok vakcín, sme mohli v priebehu dvoch mesiacov zaočkovať všetkých záujemcov v našom kraji," reagoval pre TASR podpredseda BBSK Ondrej Lunter.
      

Podľa neho má BBSK najviac očkovacích centier spomedzi všetkých krajov. "Naše týždenné kapacity dosiahli okolo 50.000 zaočkovaných týždenne v prípade dostatku vakcín. Žiaľ, v týchto dňoch očkujeme len okolo 5000 ľudí týždenne, čo je dané tým, že dodávky vakcín sú ďaleko pomalšie. Sme pripravení zaočkovať všetkých záujemcov," konštatoval podpredseda kraja.
      

Kraj pri očkovaní spolupracuje s veľkokrtíšskou nemocnicou. Očkovanie v priestoroch športovej haly bude zatiaľ prebiehať počas jedného dňa. "V tomto centre sme pripravení zaočkovať týždenne 500 ľudí, no v prípade zvýšenia počtu vakcín vieme kapacitu výrazne zvýšiť. Vďaka iniciatíve BBSK je očkovanie bližšie k ľuďom a dostupnejšie," zdôraznil predseda BBSK Ján Lunter.
      

Obyvateľov kraja vyzýva, aby sa nebáli očkovania a na prihlasovanie využívali tiež portál nahradnici.sk, ktorý zriadili pre všetkých záujemcov. Registrovať sa tam môžu všetci, ktorí majú viac ako 18 rokov a sú z BBSK. Toto prihlasovanie neslúži ako náhrada za prihlásenie sa cez stránku ministerstva zdravotníctva na riadny termín, ale pomáha využiť voľné vakcíny v prípade, že sa nedostavia uchádzači zaregistrovaní cez korona.gov.sk.
      

Očkovací tím poskytla Nemocnica s poliklinikou Veľký Krtíš, ktorá vo štvrtok vyslala štyroch lekárov a tri zdravotné sestry. Ostatných pracovníkov zabezpečil kraj.

 

Zdroj: TASR