Aktuality

Aktuálne informácie

Spoločne to zvládneme!

V Piešťanoch otvorili veľkokapacitné očkovacie centrum

Veľkokapacitné vakcinačné centrum v Piešťanoch, ktoré otvorili v piatok, je v poradí piatym v rámci Trnavského kraja.

V Piešťanoch otvorili veľkokapacitné očkovacie centrum

Na jeho príprave spolupracovalo mesto Piešťany a Slovenské liečebné kúpele Piešťany-Ensana s Trnavským samosprávnym krajom (TTSK). Kapacitu má 1350 klientov za deň. Informoval o tom predseda TTSK Jozef Viskupič.
      

Na otvorení centra, kde je očkovacou látkou Pfizer/BionTech, sa zúčastnili aj štátni tajomníci Ministerstva zdravotníctva SR Jana Ježíková a Kamil Száz, primátor Peter Jančovič a riaditeľ Ensana Andreas Schuster. Ježíková vo svojom vystúpení konštatovala, že v TTSK je najviac vakcinačných miest, ktoré zriadila krajská samospráva. Viskupič doplnil, že spolu s veľkokapacitnými ide o 13 očkovacích centier, keď kontinuálne pracujú očkovacie centrá v zdravotníckych zariadeniach.
      

Priestory a zdravotnícky personál centra v Piešťanoch, tiež administratívnu techniku a materiálne vybavenie zabezpečili  piešťanské kúpele. Záujemcovia o očkovanie majú k dispozícii sedem registračných staníc a päť očkovacích kójí so zázemím. „Výhodou kúpeľného mesta je, že vieme v prípade potreby rýchlo reagovať, promptne dokážeme zabezpečiť priestory a dostatok zdravotníckeho personálu. Teší ma, že sme vedeli kraju vyjsť v ústrety,“ uviedol primátor Jančovič.
      

Záujemcovia o očkovanie môžu prísť do centra od štvrtka do nedele, centrum je umiestnené na Kúpeľnom ostrove v objekte Kongresového centra. Parkovanie na priľahlom parkovisku majú účastníci vakcinácie tri hodiny zadarmo, zabezpečený je aj pohodlný vstup pre vozíčkarov.
      

V TTSK otvorili ako prvé veľkokapacitné očkovacie centrum v Trnave na Strednej zdravotníckej škole, následne na to v Skalici a v Dunajskej Strede. Počas uplynulého víkendu začalo fungovať centrum v Trnave v mestskej športovej hale. Očkuje sa v nich všetkými troma aktuálnymi očkovacími látkami.

 

Zdroj: TASR