Aktuality

Aktuálne informácie

Spoločne to zvládneme!

V Nitrianskom kraji otvoria dve nové očkovacie centrá

V Nitrianskom samosprávnom kraji (NSK) pribudnú počas najbližšieho víkendu dve nové veľkokapacitné očkovacie centrá (VKOC).

V Nitrianskom kraji otvoria dve nové očkovacie centrá

V sobotu 22. mája začne fungovať VKOC v Nových Zámkoch, v nedeľu 23. mája kraj spustí očkovanie vo VKOC v Leviciach, informovala o tom hovorkyňa predsedu NSK Oľga Prekopová. V Nitrianskom kraji tak bude otvorených päť VKOC, Nové Zámky a Levice sa zaradia k centrám zriadeným v Nitre, Šali a Štúrove.
      

VKOC v Nových Zámkoch bude zriadené v priestoroch historickej Cisársko-kráľovskej jazdiarne na Kasárenskej ulici. Poskytovateľom zdravotnej starostlivosti bude štátna príspevková organizácia Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky. V prevádzke bude každú sobotu a nedeľu, šesť odborných tímov bude záujemcov vakcinovať očkovacou látkou Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech.
      

VKOC v Leviciach bude zriadené v priestoroch nemocnice na Ulici SNP, vstup je od polikliniky. Poskytovateľom zdravotnej starostlivosti bude Nemocnica Agel Levice. VKOC v Leviciach bude v prevádzke každú sobotu a nedeľu. Vakcinovať bude šesť odborných tímov vakcínou od konzorcia Pfizer/BioNTech. Záujemcovia o očkovanie sa prihlasujú cez portál korona.gov.sk.

 

Zdroj: TASR