Aktuality

Aktuálne informácie

Spoločne to zvládneme!

V Komárne počas víkendu zaočkujú 2000 ľudí, pomôže aj mesto

V komárňanskej nemocnici sa počas blížiaceho sa víkendu uskutoční hromadné očkovanie.

V Komárne počas víkendu zaočkujú 2000 ľudí, pomôže aj mesto

V sobotu (8. 5.) a v nedeľu (9. 5.) podajú zdravotníci vakcínu dvom tisíckam registrovaných občanov. „Hromadné očkovanie nám umožnia vyššie dodávky vakcíny Pfizer/BioNTech. Výrazne sa tak zníži počet čakajúcich, ktorí sú zaregistrovaní v čakárni kormárňanskej nemocnice, ale svoju vakcínu zatiaľ nedostali,“ informoval riaditeľ Nemocnice Agel Komárno Miroslav Jaška.
      

S koordináciou ľudí bude nemocnici pomáhať aj mesto, ktoré zabezpečí mobilné bariéry, stoličky, dozor mestskou políciou a vypomôže aj s administratívnymi pracovníkmi.  
      

V nemocnici denne zaočkujú približne 300 registrovaných záujemcov. „Keďže máme dostatočné kapacity, žiadali sme ministerstvo zdravotníctva o zvýšenie dodávok vakcín, aby sme mohli proces očkovania urýchliť,“ potvrdil Jaška. V čakárni komárňanskej nemocnice je aktuálne vyše 4000 ľudí, zdravotníci očkujú vekovú kategóriu nad 60 rokov. Mimoriadne dodávky vakcíny proces očkovania výrazne urýchlia a znížia počet čakajúcich na polovicu. „Očakávame v krátkom čase, že sa dostaneme aj na vekovú hranicu nad 50 rokov,“ uviedol riaditeľ nemocnice.
      

Počas víkendu sa bude očkovať vo vakcinačnom centre priamo v nemocnici, registrovaní záujemcovia majú stanovenú presnú hodinu. Nemocnica má na každý deň k dispozícii 1000 vakcín. „Počítame aj s tým, že viacerí seniori nad 70 rokov budú mať sprevádzajúcu osobu. Zabezpečili sme dostatočné personálne kapacity, čo sa týka evidencie a súhlasov očkovancov, ako aj farmaceutov a zdravotníkov pre prípravu a aplikáciu vakcín,“ povedala Gabriela Filkóová, námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť. Nemocnica má vlastné vakcinačné centrum od 7. januára 2021, odvtedy zaočkovala takmer 20.000 ľudí.
 

 

Zdroj: TASR