Aktuality

Aktuálne informácie

Spoločne to zvládneme!

SR spúšťa prihlasovanie sa na očkovanie vakcínou Janssen

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR v pondelok spúšťa prihlasovanie sa na očkovanie jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson.

SR spúšťa prihlasovanie sa na očkovanie vakcínou Janssen

Určená je osobám od 18 rokov. Plnú zaočkovanosť získa osoba už za 14 dní po aplikácii. Registrácia je spustená na korona.gov.sk po dobu troch týždňov. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.
      

"Jednodávková vakcína Janssen je riešením pre tých, ktorí potrebujú byť plnohodnotne zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 čo najrýchlejšie. Stačí jedna návšteva očkovacieho centra," avizuje rezort zdravotníctva s tým, že ďalšie očkovanie touto vakcínou v budúcnosti bude závislé od dodávok výrobcu.
      

Záujemcov o očkovanie pozvú štandardnou formou. MZ SR spresnilo, že aktuálne sa na Slovensku možno prihlásiť okrem tejto vakcíny na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 aj na registrované dvojdávkové vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech a od spoločnosti Moderna a do 30. júna aj na neregistrovanú dvojdávkovú vakcínu Sputnik V. Registrovanou dvojdávkovou vakcínou od spoločnosti AstraZeneca sa aktuálne očkujú iba druhé dávky.
      

Očkovať sa jednodávkovou vakcínou bude možné vo vakcinačných centrách vybraných na základe záujmu a tiež formou výjazdovej očkovacej služby. Možnosť výberu tejto vakcíny dostanú aj zamestnávatelia pre svojich zamestnancov.


 Zdroj: TASR