Aktuality

Aktuálne informácie

Spoločne to zvládneme!

Sieť nemocníc a polikliník má voľné termíny na očkovanie

V 13 zdravotníckych zariadeniach siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare majú aktuálne k strede takmer prázdnu národnú online čakáreň na očkovanie proti ochoreniu COVID-19.

Sieť nemocníc a polikliník má voľné termíny na očkovanie

Prihlasovať sa môžu seniori nad 70 rokov a špeciálne skupiny ako zdravotníci či sociálni pracovníci. Informovala o tom Jana Fedáková, hovorkyňa siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare.
      

Nemocnice podľa hovorkyne evidujú na najbližšie dni mnoho voľných miest. "V prípade, že sa voľné termíny v najbližšom čase nezaplnia, rezort zdravotníctva by mal uvažovať nad znížením vekovej hranice," uviedla Fedáková.
      

Nemocnice súkromnej siete očkujú iba vakcínou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech. Aktuálne majú podľa Fedákovej množstvo voľných termínov na očkovanie nemocnice siete Svet zdravia v Trebišove, Svidníku, Spišskej Novej Vsi, Vranove nad Topľou, Žiari nad Hronom, Rožňave, Michalovciach, Partizánskom, Humennom a v Železničnej nemocnici Košice.
      

Polikliniky siete ProCare zase očkujú iba vakcínou Moderna. Voľné termíny majú aktuálne v Poliklinike ProCare Trnavské mýto v Bratislave (Novapharm Bratislava), v Poliklinike ProCare Prešov (Sekčov Prešov) a v Poliklinike ProCare Sereď (Mestská poliklinika Sereď).
 

 

Zdroj: TASR