Aktuality

Aktuálne informácie

Spoločne to zvládneme!

PSK zriadil email pre čakateľov na preočkovanie AstraZenecou

Prešovský samosprávny kraj (PSK) eviduje už druhý týždeň zvýšený dopyt týkajúci sa termínov očkovania druhou dávkou vakcíny AstraZeneca.

PSK zriadil email pre čakateľov na preočkovanie AstraZenecou

Je od ľudí, ktorí sú po očkovaní prvou dávkou 11 a viac týždňov a doteraz im nebola doručená pozývacia SMS na podanie druhej dávky. PSK preto zriadil špeciálny e-mail, určený pre nahlasovanie ľudí čakajúcich na preočkovanie vakcínou AstraZeneca. TASR o tom informovala Ivana Ondriová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK.
      

Ako povedala, intenzívne komunikujú s rezortom zdravotníctva v záležitosti týkajúcej sa podávania druhej dávky vakcíny AstraZeneca obyvateľom, ktorí sú v termíne najmenej 11 týždňov od podania jej prvej dávky a doteraz neobdržali zo štátnej čakárne pozývaciu SMS na preočkovanie. S týmito dopytmi sa občania aktuálne obracajú aj na call centrum PSK. Ide o stovky dopytov denne.
      

"Od piatka sa môžu prihlasovať na e-mailovú adresu ockovanie_psk@vucpo.sk, kde bude ich dopyt riešený. V blízkej dobe chce kraj sfunkčniť aj vlastný registračný systém, ktorý bude určený práve občanom čakajúcim na druhý termín podania vakcíny AstraZeneca," povedala Ondriová.
      

Zriadením dočasného e-mailového konta a následne registračného systému na preočkovanie chce PSK podľa nej promptne vyriešiť akútny problém, ktorý v očkovacej stratégii Slovenska nastal.
      

Harmonogram najbližšieho očkovania vo veľkokapacitných očkovacích centrách PSK je zverejnený na webstránke www.vucpo.sk.

 

Zdroj: TASR