Aktuality

Aktuálne informácie

Spoločne to zvládneme!

PSK: NCZI pošle po problémoch správne údaje k očkovaniu

Prešovský samosprávny kraj (PSK) vyzýva ľudí, aby prišli na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 do mesta, do ktorého sa zaregistrovali.

PSK: NCZI pošle po problémoch správne údaje k očkovaniu

Reaguje tak na zmätočnú situáciu, ktorá nastala na strane Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI). Informovala o tom Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK s tým, že mnohí zaregistrovaní totiž dostali na tento víkend potvrdzujúcu SMS správu od NCZI s nesprávne uvedenými adresami, prípadne s chýbajúcim alebo zdvojeným časom očkovania.
      

„Vzniknutá situácia nás veľmi mrzí. Hneď, ako sme sa o tejto situácii dozvedeli, kontaktovali sme NCZI, aby čo najskôr vykonalo nápravu. Zaregistrovaných, ktorým prišla takáto zmätočná SMS správa, bude opätovne kontaktovať NCZI s korektnými údajmi,“ uviedol vedúci odboru zdravotníctva Jozef Tekáč.
      

Prešovský samosprávny kraj pokračuje v očkovaní vo svojich troch veľkokapacitných očkovacích centrách aj tento víkend. Zaregistrovaných uchádzačov budú podľa slov Heilovej očkovať v Športovej hale Hotelovej akadémie na Okružnej v Prešove, v telocvični Obchodnej akadémie na Komenského v Humennom a v telocvični Strednej odbornej školy technickej na Kukučínovej v Poprade.
      

Ako doplnila Heilová, PSK má na tento víkend zakontrahovaných 5025 vakcín od ministerstva zdravotníctva. Konkrétne pre Prešov 3225 vakcín, pre Poprad a Humenné po 900 vakcín. V Prešove bude očkovať osem tímov v sobotu a nedeľu (20. - 21. 3.), v Poprade a Humennom po päť očkovacích tímov len v sobotu.

 

Zdroj: TASR