Aktuality

Aktuálne informácie

Spoločne to zvládneme!

Pribudne 260.000 nových termínov na očkovanie

V najbližších týždňoch Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR pripravuje otvorenie viac ako štvrť milióna nových termínov na očkovanie.

Pribudne 260.000 nových termínov na očkovanie

Po spustení nového registračného formulára by do 7. apríla malo pribudnúť približne 140.000 termínov pre seniorov, ktorí sú starší ako 70 rokov, a približne 120.000 termínov pre ľudí vo veku 60 až 70 rokov. Informovala o tom hovorkyňa MZ SR Zuzana Eliášová.
      

Ministerstvo v spolupráci s Národným centrom zdravotníckych informácii (NCZI) spúšťa novú aplikáciu, ktorá má zjednodušiť prihlasovanie sa na očkovanie. Sprístupnená by mala byť najneskôr v pondelok (15. 3.) budúci týždeň.
      

Nový registračný formulár umožní záujemcom o očkovanie prihlásiť sa aj v čase, keď nebudú k dispozícii voľné termíny na očkovanie. Ich požiadavka sa bude nachádzať v takzvanej čakárni. Po otvorení nových termínov budú ľudia zostupne podľa veku automaticky pozývaní na očkovanie do vakcinačného centra, ktoré si vyberú pri registrácii. "Záujemcovia o očkovanie už nebudú musieť čakať na otvorenie kapacít na stránke korona.gov.sk, ale systém ich požiadavky spracuje automaticky, na základe stanovených kritérií," dodala hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová.
      

Počas troch týždňov od 18. marca do 7. apríla je predbežne naplánovaných približne 140.000 nových termínov na očkovanie pre ľudí, ktorí sú starší ako 70 rokov vakcínou Pfizer. Registrácia na tieto termíny sa už uskutoční prostredníctvom čakárne, čiže zaregistrovaní záujemcovia budú pozývaní na konkrétny termín, ktorý bude k dispozícii v nimi zvolenom zariadení.
      

Počas troch týždňov od 13. marca do 2. apríla je naplánovaná distribúcia až 120.000 dávok vakcíny AstraZeneca pre samosprávne kraje, ktoré organizujú očkovanie vo veľkokapacitných centrách. "Tieto vakcíny sú určené pre osoby vo veku 60 až 70 rokov. A v tomto prípade platí, že po spustení novej aplikácie s čakárňou sa budú môcť záujemcovia zaregistrovať, a následne budú pozývaní na očkovanie," vysvetlila Eliášová.
 

 

Zdroj: TASR