Aktuality

Aktuálne informácie

Spoločne to zvládneme!

FNsP v Žiline upravila prevádzku vakcinačného centra

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) v Žiline mimoriadne upravila prevádzku vakcinačného centra a mobilných odberových miest počas veľkonočných sviatkov.

FNsP v Žiline upravila prevádzku vakcinačného centra

Podľa hovorkyne nemocnice Lenky Zátekovej je cieľom v maximálne možnej miere vyjsť v ústrety pacientom.
      

"Našou snahou je napriek voľným dňom nezastaviť rýchlosť očkovania a poskytnúť ľuďom čo najviac voľných termínov. Oslovili sme preto pracovníkov vakcinácie, ktorí sa rozhodli vystriedať v službách v rámci Veľkej noci, vďaka čomu u nás bude môcť navyše absolvovať očkovanie počas troch dní viac ako 1100 ľudí," informoval medicínsky riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Bízik.
      

Podotkol, že vedenie si nesmierne váži záujem a ochotu zamestnancov vzhľadom na celospoločenskú potrebu dostupného očkovania pre obyvateľov. Zaregistrovaným záujemcom tak môžu vo FNsP Žilina priradiť termín na vakcináciu tiež v dňoch pracovného pokoja, v piatok (2. 4.), v pondelok (5. 4.) alebo v sobotu (3. 4.).
      

Čiastočne obmedzená bude prevádzka mobilného odberového miesta pre antigénové testovanie vo FNsP Žilina. "Otestovať sa bude možné v piatok (2. 4.) v skrátených hodinách do 12.30 h a následne až v utorok (6. 4.). Antigénové testovanie je v areáli žilinskej nemocnice k dispozícii pre objednaných i neobjednaných klientov. PCR mobilné odberové miesto FNsP Žilina bude zatvorené iba na Veľký piatok. Testovanie výhradne objednaných pacientov bude počas Bielej soboty a Veľkonočného pondelka," konkretizovala Záteková.
      

Pre akútne stavy je počas sviatkov od 7.00 do 22.00 h štandardne otvorená pohotovosť pre dospelých alebo pohotovosť pre deti a dorast. "V prípade náhlych a život ohrozujúcich stavov, ako je strata vedomia, krvácanie, vážny úraz, bolesť v hrudníku a podobne, je nepretržite k dispozícii urgentný príjem," dodala hovorkyňa nemocnice.

 

Zdroj: TASR