Aktuality

Aktuálne informácie

Spoločne to zvládneme!

Dnes večer pribudnú nové termíny na očkovanie pre seniorov

Večer by malo pribudnúť viac ako 8000 voľných termínov na očkovanie pre seniorov nad 70 rokov vakcínou od konzorcia Pfizer/BioNTech. Rovnako pribudnú termíny určené pre ľudí vo veku 60 až 70 rokov na očkovanie vakcínou od AstraZenecy.

Dnes večer pribudnú nové termíny na očkovanie pre seniorov

TASR o tom v stredu informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.
      

"Aby sa znížilo riziko technických komplikácií, sa voľné pozície rovnako ako v utorok (9. 3.) budú otvárať v polhodinových intervaloch podľa krajov," spresnila s tým, že v rovnakých časoch bude zároveň otvorená aj časť kapacít na očkovanie pre ľudí vo veku 60 až 70 rokov. Počas stredy a štvrtka (11. 3.) bude otvorených približne 45.000 termínov na očkovanie pre túto vekovú kategóriu.
      

Miesta pre seniorov nad 70 rokov sa pre Bratislavský a Trnavský kraj otvoria o 18.30 h. Očkovanie bude možné v Nemocnici s poliklinikou Dunajská Streda, v Univerzitnej nemocnici s poliklinikou Milosrdní bratia a Nemocničnej - všeobecnej nemocnici v Malackách.
      

O 19.00 h bude umožnené prihlasovanie seniorov nad 70 rokov pre Trenčiansky a Nitriansky kraj. Pôjde o Svet zdravia Nemocnicu Topoľčany, Nemocnicu s poliklinikou Myjava so sídlom v Myjave, Fakultnú nemocnicu s poliklinikou Nové Zámky a Hospitale - všeobecnú nemocnicu Šahy.
      

Pre Žilinský a Banskobystrický kraj sa spustí registrácia na očkovanie pre ľudí nad 70 rokov o 19.30 h. Pôjde o nemocnice Svet zdravia Žiar nad Hronom, Svet zdravia Rimavská Sobota, Dolnooravskú nemocnicu s poliklinikou MUDr. L. Nádaši Jégého Dolný Kubín a Hornooravskú nemocnicu s poliklinikou Trstená, Nemocnicu s poliklinikou Brezno, Nemocnicu Agel Zvolen a Všeobecnú nemocnicu s poliklinikou Veľký Krtíš.
      

Pre Prešovský a Košický kraj sa registrácia spustí o 20.00 h. Očkovanie bude možné v Nemocnici s poliklinikou Spišská Nová Ves, Nemocnici s poliklinikou Trebišov, Nemocnici arm. generála L. Svobodu Svidník, Ľubovnianskej nemocnici v Starej Ľubovni, vo všeobecnej nemocnici Železničné zdravotníctvo Košice, Vranovskej nemocnici vo Vranove nad Topľou a v Nemocnici Agel v Levoči.
      

Pozície pre ľudí vo veku 60 až 70 rokov sa pre Bratislavský a Trnavský kraj otvoria o 18.30 h. Očkovanie bude možné v Bratislave v  Poliklinike Karlova Ves v Líščom údolí, ďalej v Poliklinike Mlynská dolina na Starých Gruntoch a vo veľkokapacitnom očkovacom centre (VKOC) Trnava na strednej zdravotníckej škole.
      

O 19.00 h sa otvoria kapacity pre Trenčiansky a Nitriansky kraj. Očkovanie bude možné v Medicínskom centre Nitra na Fatranskej ulici a v Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach.
      

Pre Žilinský a Banskobystrický kraj sa otvoria kapacity o 19.30 h, pôjde o VKOC Žilina na Rosinskej ceste a VKOC Banská Bystrica na Komenského ulici.
      

O 20.00 h sa otvoria kapacity pre Prešovský a Košický kraj. Očkovanie bude možné vo VKOC Prešov - športová hala hotelovej akadémie a v Košiciach na SOŠ informačných technológií na Ostrovského ulici.

 

Zdroj: TASR