Aktuality

Aktuálne informácie

Spoločne to zvládneme!

Cez víkend sa budú očkovať učitelia druhou dávkou vakcíny

Učitelia, ktorí boli očkovaní prvou dávkou vakcíny od spoločnosti AstraZeneca, dostanú v týchto dňoch termín na druhé očkovanie.

Cez víkend sa budú očkovať učitelia druhou dávkou vakcíny

TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. V najbližších dňoch bude podľa jej slov druhou dávkou očkovaných približne 16 tisíc učiteľov.
      

"Prvé očkovanie učiteľov prebiehalo najmä v nemocniciach, ktoré už v súčasnosti látkou od spoločnosti AstraZeneca neočkujú, preto bude učiteľom pridelený termín vo veľkokapacitných očkovacích centrách v rovnakých mestách, prípadne v najbližšom otvorenom veľkokapacitnom očkovacom centre," ozrejmila hovorkyňa.
      

Rezort uviedol, že všetci učitelia, ktorí majú dostať v nasledujúcich týždňoch druhú dávku vakcíny, sú už preradení do čakárne na druhú dávku do veľkokapacitných centier. "Tí, ktorí majú byť očkovaní najbližší víkend dostanú tento týždeň po otvorení termínov SMS správou a emailom informáciu o pridelení termínu a miesta očkovania," dodala Eliášová.
      

Vzhľadom na znížené objemy dodávok očkovacej látky od spoločnosti AstraZeneca z pôvodne avizovanej dodávky 40.800 vakcín na tento týždeň môže rezort podľa slov hovorkyne počítať len s dodávkou v objeme 12.000 dávok. Eliášová vysvetlila, že preto MZ upravilo alokácie pre kraje podľa počtov čakajúcich v čakárni na druhú dávku v jednotlivých krajoch. Chce tak zabezpečiť dostatočný počet vakcín pre všetkých učiteľov, ktorí majú dostať druhú dávku.

 

Zdroj: TASR