Aktuality

Aktuálne informácie

Spoločne to zvládneme!

Bratislava zvyšuje kapacitu očkovacieho centra na NFŠ

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zvyšuje kapacitu svojho veľkokapacitného očkovacieho centra v priestoroch Národného futbalového štadióna (NFŠ).

Bratislava zvyšuje kapacitu očkovacieho centra na NFŠ

V nasledujúcom období bude očkovať až päť dní, a to od štvrtka popoludnia do pondelka (3. 5.). Kraj očakáva, že za tento čas zaočkuje ďalších viac ako 10.000 ľudí.
      

"Začíname očkovať na plné obrátky. Naše veľkokapacitné očkovacie centrum je dizajnované pre tisíce ľudí denne, ale brzdil nás počet vakcín. Tento víkend ich máme konečne viac a prvýkrát budeme očkovať až päť dní," skonštatoval predseda BSK Juraj Droba na sociálnej sieti.
      

Veľkokapacitné očkovacie centrum bude vo štvrtok, piatok (30. 4.) a pondelok (3. 5.) otvorené od 14.00 do 20.00 h. Cez víkend, teda v sobotu (1. 5.) a nedeľu (2. 5.), bude fungovať od 8.00 do 20.00 h.
      

Vo veľkokapacitnom centre sa začalo minulý týždeň očkovanie aj druhou dávkou vakcíny AstraZeneca. Kraj pripomína, že pozvánka od Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) by mala prísť očkovancom automaticky. Pri vakcíne AstraZeneca je to nasledujúci víkend po uplynutí desiatich týždňov po podaní prvej dávky. "Vo veľmi zriedkavých prípadoch však k poslaniu SMS nedôjde, alebo sa vyskytne iná prekážka. BSK preto pripravil špeciálny rezervačný systém na druhú dávku," poznamenala hovorkyňa BSK Lucia Forman. Rezervačný systém je k dispozícii na webovej stránke kraja.
      

Bratislavský kraj zaočkoval vo veľkokapacitnom centre viac ako 42.000 ľudí, preočkovaných bolo viac ako 2850 obyvateľov.

 

Zdroj: TASR