Aktuality

Aktuálne informácie

Spoločne to zvládneme!

Bratislava na novej linke pomôže s registráciou na očkovanie

Mesto Bratislava spúšťa bezplatnú telefonickú linku očkovacej podpory.

Bratislava na novej linke pomôže s registráciou na očkovanie

Prostredníctvom nej pomôže obyvateľom s registráciou na očkovanie proti ochoreniu COVID-19.  Linka 0800 222 888 je určená najmä starším ľuďom, ktorí sa nevedia či nemôžu samostatne na vakcináciu prihlásiť. Fungovať bude v  pracovných dňoch od 8.00 do 16.00 h. TASR o tom informovala hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.
      

"Elektronické registrovanie na očkovanie môže byť komplikované najmä pre starších ľudí, ale aj pre ľudí, ktorí nemajú prístup na internet. Chceme im preto pomôcť, aby sa mohli dať zaočkovať čo najskôr," priblížila hovorkyňa.
      

Očkovanie považuje hlavné mesto za najúčinnejší spôsob, ako sa dá poraziť nový koronavírus, chrániť zdravie a životy ľudí a postupne sa vrátiť k normálnemu životu a stretnutiam s blízkymi.
      

Bratislavský magistrát poukazuje na dáta ministerstva zdravotníctva z  13. apríla, podľa ktorých je na celom Slovensku zaočkovaných už viac ako 60 percent ľudí z vekovej kategórie 70+ a viac ako 50 percent ľudí vo vekovej skupine 80+. V Bratislavskom kraji je zaočkovaných prvou dávkou 26,86 percenta obyvateľov.

 

Zdroj: TASR